פרופ' חגי

הלידה לפני - אחרי - ותוך כדי

בספר זה סוקר פרופ’ חגי בצורה ברורה ומעניינת, את "השתלשלות האירועים" למן הפנייה לחדר הלידה ועד ליציאת הרך הנולד לאוויר עולמנו הלידה - אחד התהליכים "היותר טבעיים" שיצורים חיים התברכו בו - מקבלת גיבוי ותמיכה מחידושי הרפואה, המאפשרים התמודדות ולידה בטוחה גם במצבים שבהם הטבע זקוק לקצת עזרה.

פרופ' ציון חגי, מומחה בתחום המיילדות והגניקולוגיה ומנהל מחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי "קפלן" שברחובות, סוקר בספר זה, בצורה ברורה ומעניינת, את "השתלשלות האירועים" למן הפנייה לחדר הלידה ועד ליציאת הרך הנולד לאוויר עולמנו הלידה - אחד התהליכים "היותר טבעיים" שיצורים חיים התברכו בו - מקבלת גיבוי ותמיכה מחידושי הרפואה, המאפשרים התמודדות ולידה בטוחה גם במצבים שבהם הטבע זקוק לקצת עזרה.. בכשעה עד שעתיים קריאה, תדעו (!) בין היתר:

 

קודם כל...מתי כדאי לפנות לחדר הלידה? מה ההבדל בין ציר מדומה לציר אמיתי?

 

ואז...חיברו אותך למוניטור. מה רואים שם? איך אפשר לזהות שהתינוק בכלל ישן?

 

הנה זה בא! לא יאומן, אבל כמו לכל דבר בחיים - גם ללידה שלושה שלבים!

 

וכמובן... שאלות שמטרידות כל יולדת: על הרדמה אפידורלית, לידה מכשירנית, ניתוח קיסרי ועוד.

 

שאלה למומחה! חברתי הטובה ילדה לא מכבר וברצוני לברכה בברכת "מזל טוב". מתי מומלץ לאחל זאת - עם יציאת התינוק? עם יציאת השליה? או שמא עם יציאתה מבית החולים?.. (רמז: תשובה ב' נכונה)

 

מעניין אותי! מהי בדיקת האפגר והאם הציון שהתינוק יקבל ישפיע על התקדמותו בחיים?..

 

ולסיום... כמה תשובות על התקופה שלאחר הלידה: איך אני ארגיש (בגופי ובנפשי)? מתי אני "אקבל" (את המחזור)? ומתי אפשר "לעשות את זה"?..